Športová streľba je súčasťou Dukly takmer od jej vzniku tak, ako je neodmysliteľnou súčasťou všetkých armád a ich športových stredísk. Popri českej v Plzni vznikla slovenská Dukla v septembri 1969 v Liptovskom Mikuláši – Okoličnom. Po presídlení do Banskej Bystrice v roku 1975 a rozšírení počtu pretekárov sa markantne rozšíril i počet úspešných výsledkov.
Prvými strelcami v detašovanom stredisku v Okoličnom boli pištoliari Ján Kotora, Štefan Krčmár a Karol Schwartz, ktorý sa súčasne podieľal aj na príprave moderných päťbojárov. V roku 1971 pribudli ďalší pištoliari Ivan Némethy a Viliam Ferenc. Mená všetkých uvedených figurujú pri prvých medailách z vojenských súťaží i vrcholných šampionátov. Absolútnou jednotkou prvého obdobia bol Ivan Némethy so šiestimi medailami z majstrovstiev sveta a Európy. Bol špecialistom na ľubovoľnú pištoľ, v ktorej štartoval na olympijských hrách.
Z puškárov vynikal Adolf Jakeš, ktorý mal výkonnosť na úrovni svetových rekordov. Obaja nedosiahli lepšie výsledky pre diskrimináciu ich trénera Jozefa Valenta z politických dôvodov. Odišli do iných stredísk, za ktoré potom štartovali aj na OH. Preto nemožno rátať účasť Adolfa Jakeša, lebo v čase štartu na OH 1980 v Moskve už bol členom Dukly Plzeň. Po štátoprávnych zmenách bol Mgr. Jozef Valent v roku 1990 rehabilitovaný, povýšený do hodnosti plukovníka a menovaný za zástupcu náčelníka katedry telesnej výchovy vo VVTŠ v Liptovskom Mikuláši. Pod vedením trénera Viliama Ferenca pôsobili strelci v Banskej Bystrici v rokoch 1975-1985, kedy boli pri reorganizácii preložení do Dukly Plzeň.
Až vznikom samostatnej Slovenskej republiky sa emancipácia športových strelcov priaznivo premietla aj v Dukle. Začiatkom roka 1993 začali v AŠK strelci na bežiaci terč, kontrujúci sa v Dovalove a Liptovskom Hrádku, kde pre túto disciplínu vybudovali štandardné podmienky. V tomto období boli trénermi J. Jurčo, J. Surovček a J. Vodrážka. Zisk 14 medailí z juniorských majstrovstiev Európy v Brne bol v tom roku presvedčivým argumentom pre zriadenie samostatného športového družstva. Strelci tak fungujú v Dukle od 1. septembra 1994. Viedol ich šéftréner Tibor Kiss, ktorý viedol pištoliarov. Puškárov viedol Anton Beľák, trénerom skupiny na bežiaci terč bol Ján Vodrážka, techniku zbraní mal na starosti bývalý strelec Anton Lacký.
Výsledky strelcov presvedčivo dokazujú talentovanosť i kvalitu práce vo VŠC Dukla, ako o tom svedčí štatistika. V hierarchii najvyššie stojí Jozef Gönci so ziskom 40 medailí. Strelci na bežiaci terč získali 51 medailí, o ktoré sa najviac zaslúžili Peter Plánovský, Miroslav Jurčo, Peter Pelach a Ľubomír Pelach. V roku 2013 disciplína na bežiaci terč ukončila v Dukle svoju činnosť. Pištoliar Miroslav Marko sa stal dvojnásobným akademickým majstrom sveta a juniorským majstrom Európy.
Strelec Juraj Tužinský získal štyri medaily na majstrovstvách Európy v pištoli. Tú zlatú medailu vystrieľal v roku 2021. Na olympijských hrách 2016 získal štvrté miesto. Puškári získali na majstrovstvách Európy bronzovú medailu v družstvách. Patrik Jány skončil na olympijských hrách 2020 v Tokiu na krásnom siedmom mieste. V roku 2022 získal titul majster Európy.