Samostatné športové družstvo parašutizmu v Dukle Trenčín bolo založené 1. januára 1997, ale už v priebehu roka 1996 boli zaradení prví traja pretekári. V tom roku Ladislav Vikartovský získal na MS v Békescsabe bronzovú medailu v kategórii juniorov. Tréner Marián Sluk mal okrem neho v kolektíve parašutistov tiež Adamčíka, Jevoša, Juriša, Platka. Na tréning boli vysielaní na letisko Boľkovce pri Lučenci. „Jednotkou“ parašutistov Dukly sa stal Karol Adamčík, ktorý prišiel ako držiteľ striebornej medaily z ME 1995 v Effese. Doteraz rozšíril počet získaných medailí: roku 1997 bol tretí na MS para-ski v Livigne v presnosti pristátia, 1998 druhý na MS vo Vrsare v presnosti pristátia, 1999 tretí vo Svetovom pohári majstrov v Thalagau , 2002 tretí vo Svetovom pohári v Osieku nad Notiecou v presnosti pristania družstiev spolu s kolegami z Dukly Róbertom Jurišom, Milanom Paľom, Petrom Platkom a Petrom Slivovským. Na majstrovstvách sveta CISM v roku 2000 v Boľkovciach, ani na SP majstrov sa im ako domácim nedarilo. Na ďalších majstrovstvách v roku 2002 v alžírskom Orane bol R. Juriš štvrtý. V roku 2004 v Kremse piate miesta obsadili K. Adamčík a Milan Kocík. Už pod hlavičkou VŠC Dukla B. Bystrica získal K. Adamčík bronzovú medailu na MS CISM roku 2006 v Riazani v individuálnej akrobacii. Od roku 2005 pôsobili parašutisti pod vedením trénera Mariána Sluka v Boľkovciach.
VŠC Dukla sa v roku 2009 v Boľkovciach podieľala na zorganizovaní XXXIV. Vojenských Majstrovstiev sveta CISM v parašutizme, ktorých sa zúčastnilo 30 krajín. Z našich sa najlepšie umiestnil Róbert Juriš na 6. mieste v kategórii presnosť pristátia. V presnosti pristátia skončilo družstvo v zložení Platko, Juriš, Marcinek a Adamčík na 6. mieste. Na svetových hrách neolympijských športov v roku 2009 v Taiwane získal Róbert Juriš striebornú medailu v presnosti pristátia.
Družstvo parašutistov ukončilo pôsobenie vo VŠC v roku 2010 a opätovne sa zaraďuje medzi vojenské športy Dukly v roku 2025.
Slovenský národný aeroklub www.sna.sk